To będzie ostatnia aktualizacja dla systemu Windows Phone.

Nadszedł ten moment. Po aktualizacji „Update 1” do telefonów działających z Windowsem 8.1 przyszła pora na ostatnią aktualizację tego systemu przed zastąpieniem go przez inną dystrybucję Windowsa dla urządzeń przenośnych – Windowsa 10 Mobile. Ostatnia aktualizacja posiadać będzie słynną już nazwę – „Update 2”.

Wiele urządzeń nie dostanie najnowszej aktualizacji, co potwierdził m.in. Microsoft.


Niestety nic nie jest takie jak na papierze – większość urządzeń nigdy nie dostanie aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows 8.1. Dlaczego?

Aktualizacja nie wnosi tak w zasadzie nic nowego do systemu, a łata błędy, z którymi borykali się użytkownicy Windows Phone od poprzednich wersji. Dla przykładu poprawione zostało menu ustawień, dzięki czemu dostęp do wielu funkcji jest łatwiejszy, a bezsensowne grupowanie na kategorie już nie ma miejsca. Dodatkowo od nowa przepisany został stos Bluetooth. Nie tylko usuwa to usterki, ale także wprowadza obsługę nowych standardów, takich jak MAP, HOGP, Absolute Volume Control oraz HID 1.1. Dzięki tym poprawkom do urządzenia można bez problemu podpiąć klawiaturę Bluetooth.

Wielu użytkowników może nie otrzymać aktualizacji z następującego powodu – operatorzy będą czekać na główny update, a nie zajmować sobie głowę poprawkami.

Od operatora zależy, czy aktualizacja pojawi się na Twoim urządzeniu.


W takim razie, na jakich urządzeniach znajdzie się najnowsza aktualizacja?

Na telefonach Lumia 640 oraz Lumia 640 XL system został preinstalowany w najnowszej wersji, więc ich potencialni kupcy od razu otrzymają dostęp do najnowszych poprawek i funkcji.

Co ciekawe, na update może liczyć większość użytkowników Lumii w USA, z uwagi na amerykańskie prawo, które wyraźnie mówi, że urządzenie musi posiadać funkcję permanentnej blokady (w celu uprzykrzenia życia złodziejowi).

Z wypowiedzi Microsoftu można wyciągnąć zatem następujący wniosek:

Wybrane smartfony u wybranych operatorów w wybranych regionach otrzymają aktualizację, w tym Lumia 735 i Lumia 830.

Źródła zdjęć:

Windows Phone Update

Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.