Poradnik #2 – Oszczędzamy baterię i pamięć RAM w telefonie dzięki Greenify.

Bolączką wielu użytkowników Androida jest szybko rozładowująca się bateria oraz lagi czy zacięcia. Jednak jest na to sposób – z pomocą przychodzi program Greenify. W tym poradniku postaram się przedstawić wam jak korzystać z programu Greenify.

Operacje wykonywane w tym poradniku są niebezpieczne i mogą uszkodzić wasze urządzenie. Wszystko wykonujecie na własną odpowiedzialność.


INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU


1. Pobierz program Greenify klikając tutaj. Możesz także wspomóc autora kupując paczkę dotacji, która odblokowuje dodatkowe funkcje. Możesz ją nabyć tutaj.

2. Uruchom pobrany program. Program nie wymaga roota, jednak jest on potrzebny do niektórych funkcji. Na ekranie wyświetli się krótki samouczek pokazujący zasady działania programu. Aby przejść do wyboru programów, które chcesz hibernować wybierz przycisk zaznaczony poniżej.

3. Wyświetlą się aplikacje, które zostały przez program oznaczone jako te, które mogą spowolnić urządzenie. Jeśli nie chcesz hibernować żadnej z tych aplikacji wybierz przycisk zaznaczony poniżej.

4. Aby hibernować wybrane aplikacji zaznacz je (klikając), a następnie wybierz przycisk .

5. Wyświetli się nowe okno, gdzie pokazane będą aplikacje w stanie hibernacji. Na dole listy pojawią się cztery przyciski. Pierwszy z nich  służy do odświeżania listy. Drugi  służy do hibernacji wybranej na liście aplikacji. Trzeci  dodaje wybraną aplikację na listę, a czwarty  otwiera menu opcji.


OPCJE


Po wybraniu czwartego przycisku  wyświetli się menu opcji. Do wyboru są cztery ustawienia, które opisałem poniżej.

 • Wyłącz auto-hibernację – aplikacje nie będą hibernowane automatycznie po uruchomieniu systemu.
 • Stwórz skrót do hibernacji – funkcja polecana dla użytkowników bez roota – tworzy skrót na pulpicie, którego kliknięcie skutkuje hibernacją wybranych aplikacji.
 • Funkcje eksperymentalne – zostały opisane poniżej.
 • O Greenify… – pozwala na ocenę aplikacji, obejrzenie autorów czy pokazanie licencji programu.

FUNKCJE EKSPERYMENTALNE

wymagające roota

 •  Tryb pracy roota – aplikacja uruchamia się w trybie roota, która ma większą ilość funkcji

FUNKCJE EKSPERYMENTALNE

wymagające xposed framework

 • Utrzymuj Powiadomienia/Zachowaj powiadomienia – dana aplikacja będzie mogła wysyłać powiadomienia, nawet jeżeli jest zahibernowana.
 • Tryb przyspieszony – lepsza wydajność i kompatybilność, w szczególności gdy występują problemy.
 • Śledzenie wybudzeń i odcięć – Greenify sprawdza, które programy wybudzają hibernowaną aplikację i (opcjonalnie) blokuje im tą możliwość.
 • Zablokuj naruszenia stanu aplikacji – Niektóre aplikacje wykorzystują luki Androida (przed 4.3) aby utrzymać niesprawiedliwy priorytet i nie być usuniętym z pamięci w sytuacjach jej niedoboru. Te aplikacje będą błędnie oznaczane jako zauważalne i nie będą wprowadzane w stan hibernacji. [opis funkcji w programie]

Q&A

1. Co to jest XPOSED i jak go zainstalować?

W skrócie jest to podstawa dla modułów które mogą zmienić zachowanie systemu i aplikacji bez ingerencji w systemowe oprogramowanie (aplikacje).

Aby zainstalować XPOSED Framework postępuj według poniżej przestawionych kroków.

 1. Pobierz XPOSED Installer klikając tutaj.
 2. Przenieś plik .apk na telefon i zainstaluj go.
 3. Uruchom XPOSED Installer. Wybierz zakładkę „Framework”, a następnie „Zainstaluj lub uaktualnij”. Następnie nadaj XPOSED prawa SuperUsera. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie kliknij „OK” aby zrestartować telefon.
 4. Po restarcie ponownie uruchom program. Tym razem wybierz sekcję „Moduły” i wyszukaj moduł „Greenify”. Zaznacz pole obok nazwy, dzięki czemu moduł zostanie zainstalowany.

Gratulacje! Zainstalowałeś Xposed i aktywowałeś moduł Greenify!


FUNKCJE EKSPERYMENTALNE

wymagające xposed framework I PACZKI DOTACJI

 • GMC Push dla hibernowanych aplikacji – programy wykorzystujące powiadomienia GMC Push będą mogły je wysyłać.
 • Greenifikowanie aplikacji systemowych – możliwość hibernacji aplikacji systemowych.
 • Pokaż ukrytą synchronizację | Pokaż ukryte zadania synchronizacji w „Ustawienia – Konta”, poprzedzone gwiazdką. [opis funkcji w programie]
 • Wybudzanie telefonią – Zezwala powiadomieniom SMS i połączeniom telefonicznym na wybudzanie hibernowanych aplikacji (np. wiadomości)

I to na tyle! Mam nadzieję, że Wam się podobało. Nie zapominajcie, że możecie przesyłać mi swoje preferencje na temat kolejnych poradników – na pewno wezmę je pod uwagę. Do zobaczenia wkrótce!

Reklamy

5 myśli na temat “Poradnik #2 – Oszczędzamy baterię i pamięć RAM w telefonie dzięki Greenify.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.