Metoda na skanowanie odcisku palca przez ekran telefonu została odkryta!

Dzisiejsze oświadczenie firmy Sonovation może zmienić sposób, w jaki postrzegamy skanery odcisków palców na zawsze. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że spółce udało się połączyć urządzenie skanujące z ekranem smartfona, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie precyzyjnego skanu bez potrzeby dodawania niepotrzebnych przycisków na obudowie.

Nowy wynalazek pozwala twórcom urządzeń na zaoszczędzenie pieniędzy, materiałów i miejsca w telefonie, ponieważ nie będzie wymagane zagospodarowanie przestrzeni pod ww. czytnik. Dodatkowo, dzięki tej technologii producenci urządzeń przenośnych (smartwatche czy różnego rodzaju bransoletki) będą mogli implementować to rozwiązanie nawet na swoich najmniejszych produktach.

“Consumers and enterprises are relying on mobile devices more than ever before, and our advancement provides new, more cost effective and secure options for manufacturers. Touch-under-glass also means eliminating the expensive process of cutting a hole in the glass. Those looking to deliver secure solutions can now ensure biometrics are a natural extension of the user experience and make the necessary moves towards a new frontier of authentication options.” – Karl Weintz, CEO of Sonavation

Pozostaje tylko jedno pytanie – jak dobre będą takie skanery linii papilarnych w porównaniu do dzisiejszej technologii? Jako, że na razie nie możemy tego jednoznacznie stwierdzić bez przeprowadzenia testów, to musimy polegać na zapewnieniach producenta – przekonuje on, że urządzenie (oraz jego oprogramowanie) bezproblemowo skanuje i odczytuje linie papilarne użytkownika w celu jego identyfikacji.

Jak na razie, firma planuje wsparcie wyłącznie dla ekranów Gorilla Glass. Korporacja nie wspomniała nic o innych modelach ekranów, ale niemądrym posunięciem byłaby wyłączność tej technologii dla jednego producenta, więc wsparcie dla nich pojawi się zapewne w przyszłości.

Niestety pojawia się jeszcze jeden, ważny problem – czy producenci urządzeń mobilnych będą chcieli implementować to rozwiązanie do swoich telefonów i tabletów? Czas pokaże, a jak na razie bądźmy dobrej myśli.

żródła zdjęć:
Android.gs
Businessinsider
android.com.pl
Źródło informacji:
androidauthority
Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.