Czołowy ekspert ds. bezpieczeństwa zaleca używanie wyłącznie Nexusów i Samsungów.

samsung-galaxy-s7-vs-nexus-6p-9-792x446
androidauthority

Głównym problemem Androida jest jego fragmentacja. Oznacza to, że twórcy tego systemu operacyjnego nie mają kontroli nad wszystkimi jego odłamami, przez co nie są oni w stanie załatać krytycznych luk bezpieczeństwa we wszystkich telefonach, które działają pod kontrolą Androida. Na Google I/O 2016 zapowiedziano zmianę – telefony z serii Nexus oraz urządzenia innych korporacji, które będą chciały współpracować z gigantem z Mountain View, będą otrzymywać comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa. Nie wszyscy producenci telefonów chcą jednak takiego stanu rzeczy – aktualnie jedynie Samsung solidnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań i co miesiąc wydaje aktualizacje dla swoich nowych modeli. Wygląda to tak źle, że jeden z czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa rekomenduje wyłącznie kupno telefonów Samsunga oraz tych z serii Nexus.

Powyższe słowa padły z ust Gal’a Beniamini’ego, szanowanego eskperta ds. bezpieczeństwa. Jest on dość legendarną osobą, został wyróżniony m.in. w „Sali Sławy” Qualcomm’a. Oczywiście nie osądził on większości producentów telefonów bez przyczyny – niedawno Beniamini odkrył poważny błąd bezpieczeństwa we wszystkich telefonach z Androidem, które nie otrzymały majowej aktualizacji bezpieczeństwa. Oznacza to, że 57% wszystkich telefonów z systemem Google na świecie (!) jest zagrożonych.

Przeprowadzone zostały dwa testy – w styczniu oraz w maju. Jedynie Nexusy i telefony Samsunga wykazały poprawę w stosunku do testu przeprowadzonego wcześniej. Właśnie z tego powodu Beniamini rekomenduje wyłącznie wymienione wyżej modele urządzeń mobilnych.

[We] find the only Android devices that we can recommend without major reservations are Nexus and, now, Samsung devices, provided they keep releasing those security updates quickly.

Jak oceniacie tą sytuację? Czy wasze urządzenie jest bezpieczne?

2 myśli na temat “Czołowy ekspert ds. bezpieczeństwa zaleca używanie wyłącznie Nexusów i Samsungów.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.