Poradnik #10 – jak zapisywać snapy bez informowania znajomego?

14-10-13_snapchat_photo_leak-1840x814
ignitesocialmedia

Snapchat to popularny program, który używany jest głównie przez młodych ludzi. Pozwala on swoim użytkownikom na wysyłanie zdjęć, filmów i wiadomości tekstowych do znajomych. Jest jednak pewien haczyk – wysłane multimedia znikają po pewnym czasie, a czas ten jest ustalany przez nadawcę. Wiele osób próbowało uwiecznić zdjęcia wysyłane przez przyjaciół poprzez wykonywanie zrzutu ekranu – niestety, po takiej operacji Snapchat powiadamia znajomego o zapisaniu jego obrazka. W tym poradniku przedstawię wam dwa proste sposoby, które pozwolą wam na zapisywanie snapów od swoich znajomych bez ich wiedzy.

Nagrywanie snapów

Poziom trudności: łatwy

Najprostszym sposobem na zapisywanie wiadomości na Snapchacie jest ich… nagrywanie. Proces ten jest szybki i bardzo prosty. Poniżej przedstawiam wam dokładną instrukcję, która przedstawi wam tą metodę.

 1. Na swój telefon lub tablet pobierz program, który umożliwia nagrywanie ekranu. Najlepsze aplikacje tego typu dla większości urządzeń na rynku opisałem tutaj.
 2. Uruchom pobrany program, a następnie wybierz przycisk, który rozpocznie nagrywanie (w większości aplikacji wyświetli się powiadomienie, dzięki któremu będzie można uruchomić rejestrowanie akcji na wyświetlaczu).
 3. Uruchom Snapchata (i nagrywanie, jeśli nie jest jeszcze aktywne). Jeśli rejestracja obrazu jest już aktywna, to po prostu otwórz otrzymanego snapa, obejrzyj go do końca, a następnie zastopuj nagrywanie.
 4. Zarejestrowany film znajdziesz w folderze aplikacji, która posłużyła ci do nagrywania. Teraz wystarczy zatrzymać film w danym momencie, wykonać zrzut ekranu i voila – oto wasz snap, którego chcieliście zapisać.

Wykonywanie zrzutu ekranu w trybie samolotowym

Poziom trudności: średni

 1. Pamiętaj, że tą metodę warto przetestować najpierw na swoim własnym snapie, aby mieć pewność, że na pewno działa na twoim urządzeniu!
 2. Na początku załaduj snapa bez otwierania go. Na swoim urządzeniu włącz tryb samolotowy (możesz to zrobić w Ustawieniach, w zakładce Sieci).
 3. Uruchom Snapchata i sprawdź czy jest w trybie offline (w zakładce Snapy powinna pojawić się czerwona belka informująca o braku połączenia).
 4. Odtwórz zdjęcie, które chcesz zapisać na twoim urządzeniu i wykonaj zrzut ekranu za pomocą kominacji przycisków.
 5. Po powyższym procesie wyloguj się ze Snapchata (ciągle w trybie offline!).
 6. Zatrzymaj proces Snapchata za pomocą przycisku „Wymuś zatrzymanie”. Możesz go znaleźć w następującej lokalizacji: Ustawienia > Aplikacje.
 7. Poczekaj kilka sekund, a następnie wyłącz tryb samolotowy. Teraz możesz uruchomić aplikację Snapchat i zalogować się. Zdjęcie otwarte w trybie offline będziesz mógł obejrzeć jeszcze raz.

I to wszystko! Mam nadzieję, że powyższe sposoby okazały się dla was przydatne. Jeśli tak było nie zapomnijcie o dodaniu mojej strony do zakładek!

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.