Google Play Family Library – współdzielenie gier i aplikacji wreszcie stało się możliwe.

google-play-icon-closeup-752x490
androidcommunity.com

Google Play Family Library to usługa, która pozwoli rodzicom kontrolować gry i aplikacje, kupowane przez ich dzieci, a także współdzielić zakupione produkty z innymi osobami.

W pewnym sensie jest to odpowiednik apple’owskiego „Family Share”. Warunki uczestnictwa i ograniczenia korzystania z tej funkcji są bardzo przejrzyste. Grupa (czyli rodzina) może łączyć maksymalnie 6 osób, dodatkowo przynajmniej jedna z nich musi mieć ukończone 18 lat. Ponadto wszystkie osoby muszą pochodzić z jednego kraju.

Warunkiem dołączenia do programu jest podpięcie karty kredytowej do konta, bo to właśnie z niej pobierane będą pieniądze. Pełnoletni posiadacz karty staje się menadżerem grupy – osoba ta będzie mogła decydować jaki środek płatności wybrać oraz wskaże, które treści będą współdzielone, a które nie.

Aby zostać członkiem takiej rodziny, wystarczy posiadać osobne konto Google. Co ważne, nie może być ono związane ze szkołą lub organizacjami. Istnieje możliwość rezygnacji z utworzonej grupy – można to zrobić raz na 12 miesięcy.

Co z Chromebook’ami?

Dostęp do zakupionych treści możemy uzyskać na telefonie bądź tablecie z Androidem i nawet Chromebook’u! Co ciekawe, niektóre z nich dostępne są też w formie WWW – tyczy się to oczywiście książek i filmów.

google-play-movies-100655350-primary-idge
greenbot.com

A w praktyce…

Wszyscy członkowie rodziny, którzy są pełnoletni, mogą kupować aplikacje oraz gry bez ograniczeń. Menadżer grupy zostanie powiadomiony o każdym zakupie, ponadto może on zwrócić aplikacje i odzyskać pieniądze – ma na to 48 godzin. Osoby poniżej 18 roku życia nie posiadają takich swobód i nie mogą kupować programów.

Warto dodać, że darmowa wersja Google Family Library nie obejmuje muzyki! By uzyskać dostęp do jej współdzielenia, należy wykupić specjalną subskrypcję.

Kiedy premiera?

W najbliższych tygodniach narzędzie zostanie udostępnione w Australii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Co z Polską? Nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że nie zostaniemy pominięci i, że „Family Library” zagości i w naszym kraju.

Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.