Gorilla Glass 5 – ochrona jeszcze skuteczniejsza, ale czy na pewno?

gorilla-glass-5
9to5mac

Każdy z nas zna moment niepewności, który następuje po podnoszeniu z ziemią telefonu, który przed chwilą nam upadł. Czy wytrzymał? Przecież jest jakoś zabezpieczony, prawda?  Z pomocą ma przyjść Gorilla Glass 5, szkło ochronne, które jak zapowiadają jego twórcy, ma być jeszcze wytrzymalsze.

W informacji prasowej zostaliśmy poinformowani, że ponad 85% właścicieli smartfonów upuściło swój telefon przynajmniej raz w ciągu ostatniego roku. Ponadto 55% zrobiło to przynajmniej trzy razy. Według danych dostarczonych przez Corning, Gorilla Glass 5 nie zawiodła w 80% przypadków, gdy telefon zrzucany był z 1.6 metra prosto na ostrą powierzchnię. Warto dodać, że upuszczany był on wyświetlaczem do dołu.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się dopiero po premierze. Wielu producentów, przed premierą, lubi pokazywać swoje produkty w bardzo dobrym świetle, miejmy jednak nadzieję, że w tym przypadku produkt będzie robił to, co zapowiadają jego twórcy. Warto mieć jednak na uwadze, że pozostałe wersje Gorilla Glass nie zawodziły swoich użytkowników.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.