[Aktualizacja – jednak będzie] Cyanogen Inc. poddaje się w walce z Google, od teraz będzie tworzyć aplikacje.

brand_reveal_5

Aktualizacja: CEO Cyanogena na swoim Twitterze poinformował, że te informacje to nieprawdziwe plotki. 

W ubiegłym roku szef firmy Cyanogen Inc. w wywiadzie z Forbsem stwierdził, że chcą wyzwolić Android spod tyranii Google. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, że firma poddała się w walce z gigantem i że „wyzwolenia” nie będzie

Aktualnie Cyanogen Inc. zwalnia swoich pracowników nie tylko w centralnej placówce, ale i w zagranicznych oddziałach. Firmie nie pomogła nawet współpraca z Microsoftem, której owocem miał być system zintegrowany z usługami giganta z Redmond.

Jak donoszą amerykańskie media zwolnienia objęły głównie pracowników zajmujących się opensource’ową częścią, a w tym osoby odpowiedzialne za komunikację ze społeczeństwem i użytkownikami. Wszyscy wiedzą, że bez pieniędzy jest ciężko, ale Cyanogen nie kończy swojej działalności – teraz zajmie się tworzeniem aplikacji.

Nieładnie Cyanogen, nieładnie…

Jak możemy się dowiedzieć, ludzie, którzy pracowali nad projektem, zostali po prostu wyrzuceni. Firma, wcześniej nawet nie wspomniała o zwolnieniach. Pracownikom, którzy w firmie zostali, powiedziano, że w dniu zwolnień nie muszą przychodzić do pracy. Osoby, które jednak dotarły do placówki, otrzymały informację, że już tu nie pracują i, że powinny poszukać sobie innej roboty.

Odpowiedzialność zrzucany jest na jest Liora Tala, osobę, która do firmy niedawno dołączyła i natychmiast objęła funkcję dyrektora operacyjnego.

Gigantyczna fala zwolnień, nie oznacza jednak, że wcześniej ubytku pracowników nie było. Z firmy odszedł m.in. Dave Hermanem, osoba znana społeczności Cyanogen.

Źródło: Dobre Programy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.