Google pracuje nad super szybkim Internetem 5G w USA.

Google od jakiegoś czasu stara się dostarczać swoim użytkownikom bardzo szybki Internet w ramach projektu Fiber, który niestety dostępny jest w małej ilości miast poza granicami naszego kraju. Co więcej, jest to Internet kablowy, więc bezprzewodowe połączenie jest niemożliwe. Dla osób, które często są w podróży lepszy wydaje się Google Fi – projekt, w ramach którego Internetowy gigant świadczy usługi komunikacyjne na terenie Stanów Zjednoczonych. Aktualnie możliwe są połączenia 3G, 4G oraz Wi-Fi, ale wszystko ma się zmienić. Dzisiaj mogliśmy się dowiedzieć, iż korporacja z Mountain View przygotowuje się do wprowadzenia internetu 5G.

maxresdefault2

Skąd o tym wiemy? Google ostatnio testował bezprzewodową sieć o częstotliwości aż 3.5 GHz w Kansas City. Internetowy gigant zadeklarował, że udało mu się osiągnąć transmisję o prędkości aż 1 Gb/s. Warto dodać, że spełnia to wymogi 5G. Korporacja z Mountain View za niedługo rozpocznie testowanie tej „ekperymentalnej sieci” w 24 miastach rozlokowanych na terenie USA. Na stronie Google’a znaleźć możemy także informacje, które jasno mówią, że firma poszukuje inżynierów, którzy znają się na bezprzewodowej transmisji danych.

Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.