Google pozwala na wyszukiwanie informacji w innych aplikacjach.

pexels-photo
Pexels

Na telefonach znacznej ilości osób na świecie zainstalowanych jest wiele aplikacji, które pełnią rozmaite funkcje – jedne pozwalają na komunikację, a inne na oglądanie filmów. Kiedy „zgubimy” jakąś informację, to w takim natłoku programów bardzo ciężko jest ją odnaleźć. Na pomoc przychodzi Google z nową funkcją, która pozwala na wyszukiwanie informacji w innych aplikacjach zainstalowanych na urządzeniu.

Dzisiaj na swoim blogu internetowy gigant udostępnił informację o tym, że dostępna jest już funkcja, która pozwala na wyszukiwanie informacji w innych aplikacjach. Aby rozpocząć poszukiwania, wystarczy otworzyć aplikację Google i przejść do zakładki „Szukaj w aplikacjach”.

google-search-in-apps-1

Co najlepsze, funkcja ta współpracuje już z aplikacjami takimi jak GMail, YouTube czy Spotify, a wsparcie dla większej ilości programów (Messenger, LinkedIn, Evernote, Glide, Todoist i Google Keep i tak dalej) jest już w drodze. Świetną sprawą jest również to, że wyszukiwanie w aplikacjach nie wymaga dostępu do Internetu! Co najważniejsze, funkcja ta jest już dostępna w Polsce – wystarczy, że zaktualizujecie aplikację Google do wersji beta.

google-search-in-apps-2

Pierwszy smartfonem, na którym znaleźć będzie można widżet do wyszukiwania w aplikacjach będzie LG V20. Co więcej, funkcja ta będzie pozwalała na wyszukiwanie informacji również w preinstalowanych aplikacjach systemowych, a nie tylko w tych wybranych przez Google (niestety, tylko w tym przypadku).

Wyszukiwanie w aplikacjach jest już dostępne na moim Nexusie 5X i muszę przyznać, że sprawuje się świetnie. Co ciekawe, informacje znajdowane są także w programach, które nie posiadają oficjalnego wsparcia. Poniżej możecie obejrzeć kilka zrzutów ekranu z tego procesu.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.