Poradnik #12 – Jak grać w Pokémon GO na zrootowanym telefonie lub tablecie.

pokemon-1575825_960_720
pixabay

Pokémon GO to niezwykle popularna gra, która polega na zbieraniu sympatycznych stworków. Ostatnia aktualizacja produkcji wprowadziła jednak ogromną zmianę, często uniemożliwiając grę zwyczajnym użytkownikom. Mowa tu o zabezpieczeniu przed rootem, które jeżeli na naszym urządzeniu wykryje modyfikację systemu, to uniemożliwia nam zabawę. W tym poradniku pokażę wam jak ominąć tę uciążliwą funkcję programu.

Uwaga: Uzyskanie uprawnień roota pozwala na podjęcie akcji, których nie moglibyśmy uczynić bez zastosowania zewnętrznych metod. Dzięki tym uprawnieniom bez problemu można przedsięwziąć zaawansowane akcje, które mogą bardzo pomóc, ale przy nieumiejętnym zastosowaniu uszkodzić Wasze urządzenie. Wszystkie operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność. Nieumiejętne wykorzystanie niektórych funkcji może doprowadzić do bricka urządzenia, czyli otrzymaniu kawałka elektroniki, który nie spełnia żadnych funkcji.

Ukrywanie roota przed Pokémon GO

  1. Wykonaj backup plików systemowych za pomocą twojego recovery (musi ono być customowe).
  2. Wykonaj pełny unroot urządzenia (np. za pomocą programu SuperSU), a następnie odinstaluj i zainstaluj aplikację Pokémon GO. Sprawdź, czy działa – jeśli tak, to przejdź do kolejnego kroku.
  3. Pobierz program Magisk z tematu na forum XDA Developers, a następnie sfalshuj go na swoim telefonie poprzez recovery.
  4. Zainstaluj aplikację Magisk z pliku .apk na twoim telefonie.
  5. Otwórz program Magisk Manager i przełącz tryb roota na „Off”. Granie w Pokémon GO powinno już nie sprawiać kłopotów. Jeśli będziesz chciał używać aplikacji wymagających dostępu do konta SuperUsera, to wystarczy, że przełączysz tryb roota na „On”.

I to wszystko! Mam nadzieję, że powyższy sposób okazał się dla was przydatny. Jeśli tak było, to nie zapomnijcie o dodaniu mojej strony do zakładek!

Źródło: Reddit

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.