To już koniec najnowszej odsłony Note’a.

screenshot-2016-07-03-at-00-17-20
fot. forbes.com

Problemy z baterią Galaxy Note’ów o numerku siedem zaczęły się krótko po premierze i nie były to pojedyncze przypadki – wiele telefonów Samsunga zachowywało się co najmniej dziwnie i użytkownicy bali się ich używać. Koreański gigant zaproponował im wszystkim wymianę wadliwej wersji smartfona na nową, która była określona jako bezpieczna.

Niestety okazało się, że nowa wersja urządzenia również ma poważne wady techniczne i nie może być bezpiecznie używana. W tym wypadku Samsung wstrzymał produkcję całej linii Note’ów 7, zwrócił się do sklepów, by zaprzestały sprzedaży i rozpoczął procedurę wymiany siódemek na dowolne inne telefony.

explosive-start-for-samsung-galaxy-note-7-more-phones-catch-fire-while-charging-507793-4
Tyle zostało z Note’a 7, który wybuchł podczas ładowania… | fot. softopedia.com

O skali problemu świadczy oficjalny komunikat, który firma wydała w tej sprawie. Możecie go zobaczyć poniżej:

„(…) We remain committed to working diligently with appropriate regulatory authorities to take all necessary steps to resolve the situation. Consumers with either an original Galaxy Note7 or replacement Galaxy Note7 device should power down and stop using the device and take advantage of the remedies available.”

„(…) Dokładamy wszelkich starań, aby wraz z właściwymi organami nadzoru wyjaśnić tę sytuację. Użytkownicy oryginalnych oraz wymienionych Note7 powinni wyłączyć telefony i zaprzestać ich używania, a także skorzystać z dostępnych środków zaradczych.” (tłumaczenie via dobreprogramy.pl).

Jeżeli jesteście użytkownikami Note’a 7, to Samsung zaleca wyłączenie telefonu i udanie się z nim do sklepu biorącego udział w akcji promocyjnej, w ramach której fablety koreańskiego giganta są wymieniane na dowolne inne urządzenia. Losem właścicieli smartfonów przejął się też Facebook, który uniemożliwia im zabawę w wirtualnej rzeczywistości jeśli używają feralnego telefonu Samsunga.

g_-_-x-_-_-_76780x20161011121517_0
fot. androidpolice.com
Źródło: dobreprogramy.pl

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.