Integracja Gier Google Play z Google+ zostanie usunięta w 2017 roku.

google-play-logo-sklep-kldalksad

Google+ miało być pogromcą Facebooka. Stworzony w 2011 roku portal społecznościowy od giganta z Mountain View miał stać się poważnym zagrożeniem dla strony Zuckerberga, ale niestety (lub na szczęście) stał się jedynie pośmiewiskiem. Z tego powodu Google rozpoczęło integrację większości swoich usług z tą siecią społecznościową, gdyż być może przybyłoby w niej odrobinę użytkowników. Niestety i ta metoda nie podziałała. Z tego powodu właśnie teraz twórcy stojący za tym przedsięwzięciem oznajmili, że wszystkie integracje portalu Google+ z Grami Google Play zostaną usunięte już w lutym 2017 roku.

Gry Google Play to usługa stworzona w 2013 roku, która pozwala mobilnym graczom na zapisywanie swoich postępów w chmurze, odblokowywanie osiągnięć oraz zabawę z innymi użytkownikami Internetu. Portal ten od początku wymagał połączenia swojego konta z Google+, gdyż miało to zachęcić graczy do rywalizacji z innymi. Efektu jednak jak nie było, tak nie ma – nawet dzisiaj mało kto korzysta z Gier Google Play, bo nie przynoszą one potencjalnie żadnej korzyści.

pobrane

Od 2017 roku ten stan rzeczy się jednak zmieni. Gigant z Mountain View planuje usunąć integrację ze swoją siecią społecznościową, a zamiast niej zaimplementować zwyczajne logowanie kontem Google. Będzie to działało identycznie, ale będzie znacznie prostsze – w końcu nie trzeba będzie budować specjalnego profilu Google+, by korzystać z usługi.

Myślicie, że to dobra zmiana? Korzystacie z Gier Google Play?

Źródło: XDA-Developers

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.