Liczba użytkowników Nougata wyraźnie rośnie, Froyo odpada z rywalizacji – statystyki liczby użytkowników wersji Androida.

jan-2017-android-numbers-840x394

Dziś Google udostępniło kolejną porcję informacji na temat wersji Androida używanej przez wszystkich właścicieli telefonów i tabletów na świecie. W 2017 roku widać niewielki przyrost użytkowników wersji oznaczonej numerem 7.0 – aktualnie korzysta z niej 0.5% wszystkich użytkowników Androida, co w porównaniu do grudnia daje przyrost o 0.1% punktu procentowego. Niewiele, ale zawsze. Po raz pierwszy w tabeli pojawiła się odsłona o numerze 7.1, z której aktualnie korzysta 0.2% właścicieli wszystkich urządzeń z systemem Google’a na świecie. Oznacza to, że z najnowszej odsłony Androida aktualnie korzysta 0.7% wszystkich użytkowników.

Z Androida Marshmallow korzysta 29.6% wszystkich użytkowników systemu z zielonym robocikiem – jest to całkiem spory przyrost w stosunku do poprzedniego miesiąca, bo aż o 3.3 punkty procentowe. Lollipop prezentuje sobą niewielkie zmiany – wersji 5.1 w tym miesiącu przybyło 0.1 punktu procentowego, a 5.0 ubyło 0.7 punktu procentowego. Można zauważyć wyraźny spadek ilości użytkowników wszystkich wersji Androida od KitKata w dół – jest to bardzo dobra oznaka, gdyż właściciele urządzeń aktualizują swoje telefony i tablety. W tym miesiącu po raz pierwszy Froyo nie został wzięty pod uwagę – ilość smartfonów działających pod jego kontrolą spadła poniżej 0.1% wszystkich urządzeń temu internetowemu gigantowi nie opłaca się już sporządzać statystyk z udziałem wersji 1.0 i 1.1. Bardziej rozbudowane informacje na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie Google’a poświęconej fragmentacji Androida.

Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.