Nowa metoda kompresji od Google’a pozwoli na oszczędzenie waszego pakietu danych.

raisr-info-width-1000-840x472

W listopadzie Google upubliczniło informacje na temat swojej nowej technologii, która kryje się pod tajemniczą nazwą RAISR (jest to skrót od angielskiej nazwy Rapid and Accurate Super Image Resolution). Gigant z Mountain View zapewnia, że dzięki swojej nowej technice kompresji bazującej na nauczaniu maszynowym współpracujące z RAISR-em aplikacje będą zdolne do odtworzenia pełnowymiarowego zdjęcia z tego skompresowanego do 1/4 swojego oryginalnego rozmiaru, a to wszystko z jeszcze lepszą jakością niż pierwotnie!

Jak podaje Google, technologia ta ma na celu polepszenie jakości zdjęć i obrazków dostępnych w Internecie przy jednoczesnym zaoszczędzeniu olbrzymiej ilości transferu. Po wielokrotnych testach RAISR-a okazało się, że jest on w stanie odtworzyć identyczne (lub nawet lepsze) zdjęcie jak to oryginalne pobierając jedynie 25% wagi pierwotnego obrazu.

4as-e566d774c76a4c6eaf6f19c9719e
Przykład użycia technologii RAISR do poprawy jakości zdjęcia

Ta technika kompresji zdjęć zaczęła się już pojawiać w wybranych programach Google’a – aktualnie można ją przetestować wyłącznie w społecznościowej sieci Google+, w ramach której fani fotografii mogą dzielić się interesującymi ujęciami. Wkrótce RAISR powinien zawitać także do kolejnych aplikacji giganta z Mountain View, takich jak choćby Zdjęcia. Osobiście przyjmuję technologie takie jak te z otwartymi ramionami – nie dość, że „Rapid and Accurate Super Image Resolution” poprawi jakość zdjęć dostępnych w Internecie, to jeszcze pozwoli na zaoszczędzenie transferu. Czego można chcieć więcej?

Źródło: Komórkomania, AndroidAuthority

Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.