Porównywanie cen i specyfikacji telefonów oraz ofert operatorów, czyli recenzja porównywarki komorkomat.pl

komorkomat-fb
Artykuł sponsorowany przez rankomat.pl

Aktualnie w Polsce działa już kilkunastu operatorów sieci komórkowych, a liczba ta ciągle rośnie. Co roku na sklepowych półkach pojawiają się setki nowych telefonów, które dystrybuowane są przez dziesiątki różnych producentów. Chcąc wybrać najlepszą ofertę lub po prostu nowy telefon musielibyśmy spędzić multum czasu na przeglądaniu ofert i porównywaniu specyfikacji technicznej urządzeń. Na szczęście w sieci dostępne są serwisy, które pozwalają nam szybko i łatwo porównać wybrane oferty lub urządzenia – jednym z nich jest komorkomat.pl i to właśnie tę stronę wam dzisiaj przedstawię.

Szybko przewiń stronę do dowolnej części artykułu:


Porównanie oferty operatorów


bdd1b0966bba40459f3c6d0aea494604

Zacznijmy od porównywarki oferty operatorów komórkowych, którą można znaleźć w serwisie. Pozwala ona na porównywanie szczegółów ofert większości firm zajmujących się telefonią komórkową w Polsce. Do dyspozycji mamy cztery główne kategorie:

Wszystkie wyniki możemy oczywiście filtrować według ustalonych przez nas zasad. Dzięki temu z łatwością znaleźć można oferty z telefonem lub bez niego oraz takie, które spełniają nasze potrzeby w kwestii ceny, ilości SMS-ów czy pakietów Internetu.

Korzystanie z usług komórkomatu

1. Zdecyduj jaka oferta cię interesuje – czy jest to abonament, na kartę, MIX, a może oferta dla firm? Pod każdą z tych kategorii możesz przejść, wchodząc w umieszczone powyżej linki. Możecie również skorzystać z uniwersalnego kreatora ofert. Ważne: jeśli na stronie nie chcesz podawać swojego numeru telefonu, to skorzystajcie z ofert dostępnych powyżej.

2. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wszystkich wymaganych pól, takich jak:

 • wybór czy oferta ma być z telefonem, czy bez niego,
 • szczegóły oferty (SMS-y, pakiet Internetu, minuty itp.),
 • cena,
 • informacja na temat tego, czy zawieramy nową umowę, czy przenosimy numer oraz na jak długo chcemy ją zawrzeć.

f47fcd6b53074cbc9f87858067165d0e

3. Po wypełnieniu wszystkich pól wyświetli się lista ofert pasujących do naszych wymagań. Na samym szczycie listy zobaczyć można rekomendowane ze względu na pewne aspekty oferty. Wyglądają one następująco:

180fad191ca644518e4135df91669b97

Zjeżdżając nieco niżej, natrafisz już na zwyczajną listę ofert, które posortować można według jednego z kilku filtrów (najniższa cena, najwyższa cena, minuty, SMS-y i Internet). Obok każdej z nich znajdziemy odpowiedni numerek – jest to miejsce, które zajmuje dana propozycja w rankingu komórkomatu. Opinie na temat danego operatora komórkowego możecie znaleźć klikając tutaj.

e070786baed744a98cc17dce740d2556

Nad nazwą operatora czasem można znaleźć belkę z napisem „Promocja” – mówi ona o aktywnej ofercie specjalnej, którą można podejrzeć poprzez kliknięcie napisu. Poniżej tej informacji znajdują się dwie ikonki – pierwsza z nich (od lewej) symbolizuje to, czy do oferty można zakupić również telefon (jeśli tak, to zamiast karty SIM pojawi się tam ikonka telefonu). Zaraz obok znajduje się przycisk, który pokazuje szczegóły oferty. Klikając na szary przycisk „i” uzyskasz więcej informacji na temat danego zagadnienia.

4. Po wybraniu interesującej nas oferty pozostają Ci dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest kliknięcie czerwonego przycisku z napisem „Sprawdź ofertę”, który przekieruje Cię na stronę operatora. Jeśli jednak nie jesteś jeszcze pewny, to warto porównać wybrane oferty – można to zrobić, zaznaczając przycisk „Porównaj” obok interesujących pozycji, a następnie klikając guzik „Zobacz porównanie”. Wyświetlone zostanie nowe okno, które pozwoli na szybkie zestawienie kilku ofert.

edc5630009774b04b3ec4ba50f11058a


Jak przenieść numer do innej sieci?


operatorzy-wczoraj-i-dzis

Wbrew pozorom przenoszenie numeru do innej sieci wcale nie jest skomplikowaną procedurą – formalności zajmują dosłownie kilkanaście minut i, co najlepsze, wszystko można zrobić, nie wychodząc z domu. Poniżej przedstawię wam cztery kluczowe kroki, w których zawiera się cała operacja przenoszenia numeru do innej sieci.

1. Zastanów się, jak chcesz przenieść numer do innej sieci – można to zrobić w salonie docelowego operatora oraz przez Internet lub telefon.

2. Wypełnij wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci. Pamiętaj, że podpis zawsze musisz złożyć ręcznie. Oznacza to, że nawet jeśli podanie o przeniesienie numeru złożysz telefonicznie, to wszystkie dokumenty będziesz musiał wypełnić w towarzystwie kuriera.

3. Teraz wystarczy poczekać na decyzję operatora – może to zająć od 6 godzin (jeśli dokumenty złożysz bezpośrednio w salonie) do 3 dni (jeśli wniosek został złożony zdalnie).

4. Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy z nowym operatorem. Od tego momentu to on jest Twoim dostawcą usług z zakresu telefonii komórkowej. Pamiętaj, że zachowałeś swój numer i dalej bezproblemowo możesz z niego korzystać.

Wymagane dokumenty: w przypadku bezpośredniej wizyty w salonie nowego operatora wystarczy Ci dowód osobisty, który musisz okazać pracownikowi firmy. Jeśli jednak podanie składasz zdalnie (Internet, telefon, poczta), to dodatkowo wymagane jest przygotowanie specjalnego oświadczenia woli.

Więcej informacji na temat przenoszenia numeru do innej sieci znajdziecie na tej stronie internetowej.


Porównywanie telefonów


8861b9a0c6c945caaae81269838223fd

Kolejną bardzo ciekawą usługą komórkomatu jest porównywarka specyfikacji technicznej smartfonów dostępnych na rynku. Można ją zlokalizować klikając w ten link. Urządzenia sortować możemy według wielu kategorii, takich jak choćby system operacyjny czy producent. Ze specyfikacji znalezionych telefonów możemy następnie utworzyć czytelne zestawienie.

Korzystanie z usług komórkomatu

1. Uzupełnij wszystkie wymagane pola, które znajdziesz na tej stronie. Telefony możesz przefiltrować według następujących opcji:

 • Model,
 • Producent,
 • System operacyjny,
 • Dostępne łącza,
 • Cena sklepowa,
 • Rozmiar ekranu,
 • Pamięć telefonu,
 • Informacja o tym, czy telefon ma być dostępny do zakupu wyłącznie w abonemencie.

Wyświetlone urządzenia można następnie posortować według jednego z pięciu filtrów widocznych poniżej.

1e01078b2b844b47960a3d6b1faba1bc

2. Każdy z pokazanych telefonów można dokładnie przejrzeć. Umożliwia to przycisk „Sprawdź telefon”, który pokazuje zdjęcie urządzenia, jego specyfikację techniczną, kilka wybranych ofert oraz komentarze.

5dce8284b06b4a55a190d976178b0e42

3. Wybrane przez nas urządzenia możemy oczywiście porównać – procedura jest tutaj identyczna jak wyżej. Wystarczy zaznaczyć przycisk „Porównaj” obok maksymalnie czterech różnych modeli, a następnie wybrać opcję „Zobacz porównanie”. Wyświetli się okno z zestawieniem specyfikacji technicznej wybranych przez nas urządzeń.

16bc0462587f4331a76815741be5b8f7


Podsumowanie i ocena serwisu


komorkomat-baner01-e1442248520223
fot.: antyweb.pl

Powyżej zapoznać mogliście się już z instrukcją obsługi serwisu komórkomat. Po wyjaśnieniu wszystkich pojęć i zagadnień przejdźmy teraz do ostatniej części tego artykułu, czyli oceny strony.

Komorkomat.pl to jedna z wielu witryn internetowych, które pozwalają na tworzenie porównań wybranych przez nas przedmiotów lub usług. Co ciekawe, oprócz typowej możliwości zestawiania smartfonów, komórkomat pozwala także na porównywanie ofert operatorów komórkowych i to za pomocą kilku kliknięć. Jest to naprawdę świetna usługa, która z pewnością pomoże wielu osobom poszukującym dopasowanej do nich oferty. Serwis komórkomat cechuje również dobre wykonanie – strona ładuje się szybko, a wszystkie potrzebne narzędzia można łatwo namierzyć. Dodatkowo wszystko jest po prostu ładne.

b2cc72d0053a45ceb3a70b223f44f0dd

Niestety nic nie jest idealne – o ile w przypadku porównywania ofert operatorów komórkowych nie mam się do czego doczepić, to w przypadku porównywarki telefonów bardzo brakuje mi bardziej szczegółowych danych technicznych. Wszystkie zebrane informacje są naprawdę podstawowe i jeżeli ktoś jest pasjonatem technologii mobilnych, to nie obejdzie się bez wizyty na mgsm. Ciekawą sprawą jest zakładka, która pozwala podejrzeć najświeższe promocje operatorów – jeśli lubicie oszczędzać, to nie zapomnijcie do niej zajrzeć! Bardzo spodobało mi się to, że komórkomat zbiera opinie użytkowników na temat wszystkich sieci aktualnie działających w Polsce. Jest to naprawdę świetna sprawa i pozwala na szybkie poznanie opinii innych klientów na temat danej firmy.

Plusy komórkomatu:

 • Porównywanie ofert operatorów komórkowych stało się znacznie łatwiejsze,
 • Dobre wykonanie strony,
 • Zakładka z promocjami i opiniami,
 • Spore możliwości sortowania,
 • Wiele poradników i artykułów.

Minusy komórkomatu:

 • Mało szczegółowe dane na temat porównywanych telefonów,
 • Kreator ofert sugeruje, że podanie numeru telefonu jest konieczne,
 • Brak niektórych popularnych telefonów.

Ocena Androida Bez Tajemnic: 8+

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.