Bliżej Androida O #2 – 1Password pokazuje jedną z najciekawszych funkcji nowej odsłony Androida.

android_o_thumb800

Z każdą nową odsłoną Androida Google pokazuje wiele ciekawych funkcji, które z pewnością ułatwiają życie przynajmniej niektórym użytkownikom. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem, który oznaczony został literką „O” – pomimo tego, że dla zwyczajnego użytkownika będzie on dostępny dopiero za kilka miesięcy, to już dziś możemy poznać ciekawe zmiany, które zostaną wprowadzone z tą odsłoną Androida. Jedną z nich jest autouzupełnianie haseł w przeglądarce i aplikacjach i to właśnie ta funkcja została zaprezentowana przez firmę odpowiedzialną za popularnego menadżera haseł – 1Password.

AndroidO_autouzupelnianie_androidbeztajemnic.com

Jak to działa? Nowy framework odpowiedzialny za autouzupełnianie danych poinformował aplikację 1Password (która jest menadżerem danych logowania) o tym, że aplikacja wyświetliła kilka pól, które prawdopodobnie są polami na login i hasło. Gdy zostało to potwierdzone przez menadżera haseł, to framework zezwolił aplikacji 1Password na wyświetlenie okna z prośbą o odblokowanie sejfu odciskiem palca. Po wykonaniu tego kroku użytkownik poproszony został o wybranie konta, na które chce się zalogować, a dane logowania zostały automatycznie uzupełnione.

Według mnie jest to naprawdę świetna opcja, która przede wszystkim nie zagraża bezpieczeństwu danych użytkownika (wszystkie hasła są zaszyfrowane na urządzeniu) i jest bardzo wygodna. Z niecierpliwością czekam na testowy build Androida O, w którym będzie można tę funkcję przetestować. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: blog 1Password

2 myśli na temat “Bliżej Androida O #2 – 1Password pokazuje jedną z najciekawszych funkcji nowej odsłony Androida.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.