Wysyłanie snapów i filtry zdjęć na Messengerze? Facebook coraz bardziej kopiuje Snapchata

android-authority-facebook-camera-45-840x514

Snapchat był początkowo niewielkim projektem, który nieoczekiwanie w kilka miesięcy wyrósł na największego konkurenta Facebooka. Program ten pozwala bowiem na dzielenie się zdjęciami ze znajomymi, ale tylko na pewien czas – kilka sekund po otwarciu (lub po upłynięciu całej doby w przypadku Stories) fotografia zostaje bezpowrotnie usunięta i już nikt nie może jej obejrzeć. Markowi Zuckerbergowi bardzo spodobała się idea Snapchata i projekt ten chciał nawet odkupić od jego fundatorów, oferta została jednak odrzucona. A co według Facebooka robi się, gdy ktoś odrzuci ich ofertę? Systematycznie kopiuje się najważniejsze funkcje aplikacji, krok po kroku.

W przeszłości Facebook dodał do Messengera funkcję bardzo podobną do Stories, które dostępne są w Snapchacie – teraz jednak posuwa się krok dalej. W najnowszej aktualizacji internetowy gigant bez najmniejszych skrupułów skopiował główną funkcjonalność serwisu z sympatycznym duszkiem, a mianowicie wysyłanie snapów. Tak, teraz snapy będziecie mogli wysyłać również przez komunikator Facebooka. Funkcja ta dla niepoznaki została nazwana „Direct”.

android-authority-facebook-direct-update-342

Dlaczego ktokolwiek miałby korzystać z tej funkcji, gdy można skorzystać z lepszej alternatywy, jaką jest Snapchat? Nie mam pojęcia. Facebook nieudolnie próbuje przeciągnąć na swoją stronę entuzjastów udostępniania tymczasowych zdjęć, ale jak na razie mu to nie wychodzi. Jednak kto wie – może ta sytuacja zmieni się w przyszłości? Ja na razie jestem sceptycznie nastawiony do tych funkcji, gdyż według mnie jedynie spowalniają one (i tak ociężały już) komunikator.

Kolejną „nową” funkcją Messengera są filtry, które można włączyć podczas robienia selfie przy pomocy przedniego aparatu. Umożliwiają one nałożenie na naszą twarz graficznych obiektów takich jak maski czy kolorowe obiekty. Wszyscy użytkownicy Snapchata wiedza jednak, że ta innowacja wcale innowacją nie jest – identyczna funkcja jest już od dawna dostępna we wspomnianym wcześniej programie.

android-authority-facebook-camera-update-34-840x745

W nowej aktualizacji Messengera i Facebooka ułatwiony został także dostęp do aparatu. Od teraz można się do niego dostać, klikając ikonkę w lewym górnym rogu ekranu lub przesuwając palcem w prawo podczas przeglądania tablicy na Facebooku. Internetowy gigant dodał, że w przyszłości filtry współtworzone będą z największymi wytwórniami filmowymi, by dopasować się do aktualnych premier filmowych. Nowe powinny pojawić się na waszych urządzeniach w przeciągu kilku dni.

Co sądzicie o tych funkcjach? Czy będziecie korzystać z najnowszej wersji aplikacji Facebooka?

Źródło zdjęć i informacji: Android Authority

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.