Google aktualizuje klienta Gmail na urządzeniach mobilnych, by zapobiegać scamowi

ap_resize

Gmail jest prawdopodobnie najpopularniejszym na świecie serwisem do odbierania i wysyłania wiadomości e-mail – codziennie korzystają z niego miliony użytkowników. Niestety wielu z nich pada ofiarą phishingu – metody scamu, która polega na wyłudzaniu prywatnych informacji poprzez podrobioną stronę internetową lub wiadomość e-mail.

Większość takich oszustw jest dość łatwo wykryć – wystarczy przyglądać się adresom, z których pochodzą wiadomości, by natychmiastowo zobaczyć, że coś jest nie tak. Niestety niektóre metody phishingu są tak sprytnie przygotowane, że nawet zaawansowany użytkownik może mieć problem z odróżnieniem podrobionej strony od tej prawdziwej. Na szczęście z pomocą przychodzi zaktualizowany klient Gmaila, który (w przypadku wykrycia podejrzanej strony) wyświetli następujący komunikat:

aa-google-gmail-phishing-update

Aktualizacja ta weszła w życie po nowym sposobie ataku na konta Google, który istniał wyłącznie przez kilka godzin, a mimo to wielu użytkowników dało się nabrać. Miejmy nadzieję, że nowe zabezpieczenie poczty e-mail od tego internetowego giganta ochroni przynajmniej część użytkowników.

Pamiętajcie, że zabezpieczenia to jednak nie wszystko – warto oglądać nadawcę każdej podejrzanej wiadomości, nie klikać w dziwne linki i przede wszystkim nie otwierać żadnych załączników pochodzących z nieznanych źródeł. Bądźcie czujni.

Źródło: androidauthority.com
Reklamy

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.