Paranoid Android powraca wraz ze wsparciem dla Pixeli, Nexusów i telefonów OnePlus

android-authority-paranoid-android-2017-24-840x527

Paranoid Android to świetny projekt tworzony przez fanów Androida, który dostarczał bardzo bogate w funkcje ROM-y dla popularnych telefonów. Dlaczego dostarczał? Ponieważ jakiś czas temu ekipa odpowiedzialna za Paranoida zaprzestała aktualizować swoją dystrybucję Androida, co spowodowało przenosiny fanów do „konkurencji”. Na szczęście zdecydowali się oni na powrót i oto jest – Paranoid Android 2017 jest już dostępny do pobrania!

Na początek przyjrzyjmy się funkcjom, które ma nam do zaoferowania ten ROM. Uprzedzam, że jest ich naprawdę dużo, ale jak najbardziej warto z nich korzystać, bo bardzo uprzyjemniają pracę ze smartfonem. Nowa dystrybucja Paranoid Android jak zwykle dostępna jest z unikatowym systemem nawigacji Pie UI, który pokazuje skróty do ważnych funkcji smartfona oraz aplikacji u dołu ekranu.

android-authority-paranoid-android-5-840x648

Inne funkcje, które można znaleźć w systemie to m.in.:

  • Wsparcie dla aktualizacji OTA
  • Ulepszone menu wyłączania i resetu urządzenia
  • Wsparcie dla Substratum
  • Wsparcie dla customowego jądra systemu
  • Style baterii
  • Funkcja „Color Engine”

Dość ważną zmianą jest zastąpienie wsparcia dla motywów przez funkcję „Color Engine”. Pozwala ona na zmianę koloru różnych elementów systemu na dowolne, wybrane przez użytkownika. Oznacza to, że działa ona bardzo podobnie do motywów, tylko pozwala na prostszy wybór opcji. Urządzenia OnePlus w przypadku Paranoida są lekko uprzywilejowane, ponieważ otrzymały nieco bogatszy zestaw funkcji, które obejmują również np. ulepszenia aparatu i skanera linii papilarnych, zaawansowaną obsługę gestów itp.

android-authority-paranoid-android-51-840x523

Aby pobrać system Paranoid Android dla swojego urządzenia, kliknijcie jeden z poniższych linków:

Lista urządzeń, na które dostępny jest system, zostanie poszerzona w przyszłości (prawdopodobnie o Nexusa 5, OnePlus One, OnePlus 2, OnePlus X i NextBit Robina). Miłego korzystania!

Źródło: Android Authority

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.