Nova Launcher nareszcie może stać się zintegrowany z usługą Google Now

nova-launcher-app-shortcuts-header

Nova Launcher to prawdopodobnie najlepszy launcher, jaki można znaleźć w sklepie Google Play. Na tle innych aplikacji tego typu wyróżnia go m.in. świetny wygląd przypominający „czystego” Androida, momentalne dodawanie nowych funkcji oraz wiele możliwości dostosowania interfejsu do swoich potrzeb. Niestety od dawna launcher ten trapiła jedna przypadłość – brak integracji z usługą Google Now, która była po prostu niemożliwa, ponieważ wyłącznie systemowe aplikacje miały pozwolenie na wyświetlanie tego okna.

Zabezpieczenie to pozwalało producentom urządzeń mobilnych na dodanie tej funkcjonalności do swoich launcherów (przykładem jest m.in. Sony). Niestety twórcy aplikacji umieszczonych w sklepie Google Play nie mieli możliwości konwersji swojego programu na systemowy (jest on wtedy umieszczony w katalogu /system) bez dostępu do roota. Dostęp do Google Now był także możliwy, gdy aplikacja Google była debugowalna. A tak się nigdy, jak na razie nie stało.

nexus2cee_ezgif-com-resize

Kilka aktualizacji temu doszło jednak do aktualizacji, która zmieniła sposób przyznawania nakładki Google Now dla launcherów. Od teraz wystarczy, by klient był debugowalny, a aplikacja Google automatycznie zezwoli na skorzystanie z nakładki. Niestety powoduje to sporo problemów z samą aplikacją, dlatego trzeba było znaleźć inne wyjście.

Rozwiązaniem tego problemu okazała się prosta aplikacja Nova Google Companion (można ją pobrać z tej strony). Po instalacji Nova Launcher od wersji 5.3-beta1 (można ją pobrać z tej strony) automatycznie wykryje łatkę i ją zastosuje. W konsekwencji wyświetlona zostanie nakładka Google Now. Uwaga: metoda ta działa wyłącznie od Androida Marshmallow 6.0 wzwyż.

Źródło: AndroidPolice
Reklamy

Jedna myśl na temat “Nova Launcher nareszcie może stać się zintegrowany z usługą Google Now

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.