Liczba użytkowników Nougata po raz kolejny rośnie – statystyki liczby użytkowników wersji Androida na lipiec 2017

nexus2cee_2017-07-07-01_16_51-dashboards-_-android-developers-728x441

Dziś Google udostępniło kolejną porcję statystyk na temat wersji Androida, które zainstalowane są na telefonach użytkowników i po raz kolejny liczba właścicieli urządzeń działających pod kontrolą Nougata rośnie. Najnowsza odsłona systemu Google’a w tym miesiącu zwiększyła liczbę swoich użytkowników o 2 punkty procentowe. Bardzo stare wersje Androida odnotowały za to minimalny spadek.

W tym momencie pod kontrolą Nougata pracuje 11.5% wszystkich urządzeń z Androidem. W tym samym momencie w zeszłym roku Marshmallow miał o 2 punkty procentowe więcej, więc wynik ten niestety nie jest zachwycający. Po raz pierwszy w tym roku przyrost użytkowników najnowszej odsłony systemu Google’a oznaczonej numerkiem 7.0 był większy niż 6.0 – jest to prawdopodobnie spowodowane sprzedażą Pixeli. Marshmallow dalej jest najpopularniejszą odsłoną Androida na rynku – korzysta z niego aż 31.8% użytkowników. Maleją wpływy KitKata – w tym miesiącu stracił on cały punkt procentowy. Spadek Gingerbreada zatrzymał się na 0.7%.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.