Podsłuchy bezprzewodowe i ich obsługa telefonem

1-wiretapping
Fot.: americanfreedomunion

Świat każdego dnia kryje przed nami wiele tajemnic, o których na pewno chcielibyśmy coś wiedzieć. Niestety czasem nie ma po prostu możliwości, byśmy ingerowali w daną sytuacją. Na szczęście są technologie, które mogą pomóc nam w kontrolowaniu sytuacji dookoła nas – mowa tutaj o podsłuchach bezprzewodowych, które założyć możemy np. w pokoju małego dziecka. Dodatkowo nagrania z takich urządzeń mogą stanowić świetny materiał dowodowy w sądzie. Jak wygląda cała procedura korzystania z najpopularniejszych urządzeń na rynku? Dowiecie się z tego artykułu.

Artykuł sponsorowany przez RankHouse.

Uwaga: Podsłuchiwanie jest w świetle prawa nielegalne, poza określonymi sytuacjami: nagrywaniem pracowników (po uprzednim poinformowaniu ich), nagrywaniem podopiecznych, nagrywaniem sytuacji, w których bierzemy aktywny udział. Takie nagrania są uznawane jako dowód w sądzie.

Urządzenia przeznaczone do podsłuchu zazwyczaj mają bardzo niepozorną postać – wyglądają jak listwa, stacja dokująca lub ładowarka. Pełną gamę podsłuchów bezprzewodowych, które mogą posłużyć do tego celu, możecie znaleźć, klikając w powyższy link. Na zdjęciu poniżej podsłuch w formie ładowarki.

chargerbug-3

Zasada działania takiego urządzenia jest naprawdę bardzo prosta – po wyjęciu z pudełka należy w nim umieścić kartę SIM bez blokady PIN i ustawionej poczty głosowej, a następnie sprzęt podłączyć do źródła zasilania. W zależności od wybranego urządzenia może on działać także bez podpięcia do prądu, ale czas pracy jest wtedy dość mocno ograniczony. Wewnątrz podsłuchu umieszczony jest dobrej jakości mikrofon, którego zadaniem jest wyłapywanie wszelkiego rodzaju dźwięków z pomieszczenia – warto wspomnieć, że wiele urządzeń ma funkcję, która umożliwia im rozpoczęcie nagrywania, gdy tylko wychwycą odgłos pochodzący z pokoju, w którym umieszczony jest podsłuch.

Obsługa takiego urządzenia odbywa się przez komendy SMS lub połączenia telefoniczne. W przypadku droższego sprzętu po montażu nie trzeba nic robić – podsłuch sam zacznie zapisywać pliki dźwiękowe na karcie pamięci po wykryciu odgłosu. Niestety nieco tańszy sprzęt nie posiada miejsca na zapis materiałów i będzie po prostu dzwonił do swojego właściciela po aktywacji, przekazując całą rozmowę z pomieszczenia podczas połączenia telefonicznego. Podsłuchy bezprzewodowe można nabyć klikając w powyższy link.

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.