Bliżej Androida O #7 – w systemie pojawiają się informacje o pracy aplikacji, można je wyłączyć

nexus2cee_screenshot_20170724-170255-728x4091

Ósma odsłona systemu Android przynosi wiele ciekawych nowości – o najciekawszych informuję was w serii Bliżej Androida O, którą możecie znaleźć, klikając w ten link. Dziś przedstawię wam sposób, w jaki system Android informuje nas o tym, że dana aplikacja działa w tle oraz o tym, że dany program wyświetla swój interfejs nad innymi aplikacjami. Na sam koniec powiem wam, jak zablokować ten typ powiadomień.

Jak można zauważyć na poniższym zrzucie ekranu, Android w wersji 8.0 informuje właściciela urządzenia o tym, jak działają wybrane aplikacje (w tym przypadku jest to Messenger). Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy nie chcemy, by jeden program wyświetlał swój własny interfejs nad drugim – co jednak gdy takie działanie jest zamierzone? Okazuje się, że powiadomienie to można prosto wyłączyć.

nexus2cee_screenshot_20170724-170255-1

Operację tą można wykonać poprzez przejście do aplikacji Ustawienia i do zakładki Aplikacje i powiadomienia. W tym miejscu należy zlokalizować program o nazwie Android System, który odpowiada za wyświetlane ostrzeżenia. W wyświetlonym oknie wystarczy wybrać opcję, która pozwala na kontrolę powiadomień, a z dość sporej listy będzie można wybrać, które powiadomienia mają nie być wyświetlane. Efekt tej operacji przedstawia się następująco:

nexus2cee_screenshot_20170724-174758

Nie jest to ogromna zmiana, ale pasek powiadomień staje się bardziej przejrzysty. Będziecie korzystali z tej funkcji, czy postanowicie ją wyłączyć?

Źródło: AndroidPolice

 

Skomentuj ten post

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.